GasBank Single SLIM 5 kg - Kewlarowa Butla Gazowa LPG – DIN (G12 KLF)

Dostępność: 10 szt
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 899,00 zł 899.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: GasBank
Kod produktu: GB-KEV-5

Opis

GasBank Single SLIM - Kewlarowa butla gazowa LPG z zaworem ograniczenia napełniania do 80% (OPD)

Technologi wykorzystuje ultra mocne włókna Aramidu (znane również pod nazwami handlowymi Kevlar lub Twaron). Wybór Aramidu zamiast włókna szklanego jest podyktowany wydajnością i trwałością. Patrząc na wytrzymałość właściwą bije nawet włókna węglowe, a do uzyskania tej samej wytrzymałości potrzeba 10 razy więcej włókna szklanego, aby uzyskać tę samą wytrzymałość. Ale to nie tylko wytrzymałość, również obróbka włókien aramidowych przy dużych prędkościach jest stosunkowo łatwa. Ostatni ale nie mniej ważne cecha, trwałość zmęczeniowa Aramidu w porównaniu do włókien szklanych jest znacznie lepsza. Nie chodzi tylko o rodzaj włókien, ale także o sposób ich nawijania na linery. I tu leży jedna z najbardziej spektakularnej innowacji; włókna są przetwarzane na sucho i pozostają na swoim miejscu dzięki nawijaniu ich w czyste wzorce. Dzięki temu cały cylinder wytrzymuje ogromne deformacje przy przy dużych obciążeniach udarowych.

GasBank SLIM

Butla gazowa z możliwością napełniania na stacjach LPG. Idealna do grillowania, biwakowania, gotowania, ogrzewania w domu, przyczepie kempingowej, kamperze czy łodzi, do palników przemysłowych i do dowolnego zastosowania wszędzie tam, gdzie można wykorzystać standardową butlę LPG.

Butla wykonana jest z lekkiego materiału kompozytowego zapewniającego trwałość i spełnienie wysokich wymagań w zakresie ochrony. Niska waga, w połączeniu z praktycznymi uchwytami, gwarantuje wygodny transport butli gazowej.

Bezpieczne napełnianie LPG w całej Europie

Butla wyposażona jest w najpopularniejszy w Europie zawór wlotowo–wylotowy G12 z gumową uszczelką, znany również jako KLF – Kleinflashe (G.12). Gwint zaworu wynosi 21,8mm x 1/14 LH. Ten typ zaworu jest stosowany w takich krajach jak: Austria, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Węgry, Islandia, Irlandia, Luksemburg, Holandia, Norwegia, Polska, Rosja, Serbia, Słowenia, Hiszpania, Szwajcaria, Wielka Brytania.

Funkcje bezpieczeństwa

Zawór GASBANK, w przeciwieństwie do zaworów w standardowych butlach LPG, ma unikalny system OPD umożliwiający bezpieczne napełnianie na dowolnej stacji LPG.

Automatyczny zawór OPD (zabezpieczenie przed przepełnieniem) zatrzymuje napełnianie, gdy poziom gazu osiągnie 80%.

 

Wymiary:

Wysokość Butli (mm) 495
Średnica Butli (mm) 230
 
 
Specyfikacja Techniczna:
 
Typ zaworu: SINGLE
Waga pustej butli (kg): 4.1
Pojemność - LPG (litry): 9.76
Pojemność - Propan (kg): 5
Pojemność wodna zbiornika (L): 12.2
Minimum Burst Pressure: 72 Bar (ISO 11119-3:2013)
Obowiązujące normy: ISO 11119-3:2013, ADR 2019, Directive 2010/35/EU
Norma: UN 1011, 1075, 1965, 1969, 1978
Valve Inlet Thread: 25E ISO 11363-1
Valve Outlet Connection: G.12 EN15202
Valve Mounting Torque: 170 Nm Max.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium